Оздоблювальні роботи при оформленні інтер’єру починаються з попереднього етапу. Для цього застосовується грунтовка для стін, яку виробники випускають в асортименті типів в залежності від призначення, умов експлуатації приміщення. Щоб фінішні покриття вийшли довговічними, не втрачали свого первинного зовнішнього вигляду і не доводилося робити ремонти, потрібно правильно вибрати робочий склад.
Призначення ґрунтовки
Будівельна суміш призначена для обробки внутрішніх поверхонь і виконує кілька функцій.
- Вирівнює основу, заповнюючи невеликі тріщини, відколи, порожнечі, завдяки чому зручніше виконувати монтаж фінішного оздоблення. В результаті поверхні виходять рівними, акуратними, покриття не деформуються, не відшаровуються, не обсипаються.
- Будь-який на вигляд грунт для стін зміцнює їх у глибину. Особливо це важливо, коли база пухкої, пористої структури. Для кожної основи є своя товарна група залежно від матеріалу основи. Наприклад, для бетонної конструкції краще вибирати епоксидний, силікатний, акриловий склад чи бетоноконтакт. Цегляна кладка вимагає акрилової, водно-дисперсійної, силікатної суміші, а з гіпсокартону або штукатурки — універсальної, водно-дисперсійної або акрилової.
- Підвищує адгезію, щоб обробний шар щільно прилягав до поверхні і згодом не пузирився, не кришився.
- Знижує поглинання вологи незалежно від виду ґрунтовок. Якщо роботи проводяться в приміщеннях з несприятливими умовами експлуатації, слід підбирати вологостійкий склад. На підготовлених таким чином стінах утворюється плівка, яка дозволяє нанести оздоблювальні матеріали рівномірно, заощаджувати їх витрати.
- Різні добавки в суміші допомагають досягти певних ефектів. В одних випадках це антикорозійні, в інших, наприклад, антисептичні, протипожежні, морозостійкі. Можна також купити ґрунтовку для стін ізолюючу. Вона ефективно приховує застарілі плями різного походження, щоб їх не було видно на фінішному покритті.
Весь асортимент представлений у спеціалізованих магазинах у вигляді рідин, паст та сухих сумішей. У ряді випадків оптимальною є ґрунтовка для стін концентрат, яка вимагає підготовчої роботи з розведення вказаним в інструкції розчинником у певній пропорції.

Різновиди товарної групи
Існує кілька класифікацій за різними ознаками: складом, типом поверхні, глибиною проникнення, функціоналом, часом висихання, додатковими властивостями. Крім універсальних, виробляють акрилові, алкідні, силікатні, водно-дисперсійні, епоксидні, шелакові суміші з неоднаковим ступенем в’язкості, що впливає на кількість шарів, які наносяться.
За базовим компонентом складу виділяють водні розчини, з органічним розчинником, мінеральні, головним компонентом в яких є гіпс, цемент або вапно. Щоб зробити правильний вибір, перед покупкою потрібно вивчити матеріал стін, їхній стан, призначення приміщення та умови його експлуатації.